dział w przebudowie

Dział – Blog / Artykuły – na mojej stronie autorskiej jest sprawą drugorzędną. Choć słowo pisane o wiele częściej wychodzi mi lepiej niż słowo mówione, to nie aspiruję do rangi pisarza :-). Tu jedynie tworzę swoje mini artykuły, które opieram na własnych doświadczeniach, zainteresowaniach, przeżyciach, przemyśleniach i wnikliwych obserwacjach. Wspieram się też ogromną ilością literatury, a także tym, z kim rozmawiałem, i co usłyszałem od wielu mądrych i inspirujących ludzi. To też czasami warto opisać.

Po co ta kategoria i wpisy? Przede wszystkim chodzi o podzielenie się opinią, poglądami i przekazanie małej dawki wiedzy oraz trafnych spostrzeżeń w jakiejś kwestii. Poruszam tematy oczywiste, błahe, banalne, zabawne, ale też poważne, o które nie pytasz albo boisz się zapytać, tkwiąc na przetartych szlakach myślowych, i obawiasz się z nich zejść lub trudno Tobie zanegować tzw. „normy”. Zachęcam do samodzielnego myślenia, zadawania pytań i konstruktywnej krytyki. Może to pisanie nie ma racji bytu, może nic nowego nie wniesie, ale może otworzy oczy na wiele spraw. Dzieląc się myślą zawartą w tekście może uda się Tobie drogi Czytelniku zrzucić klapki z oczu i zmienić lub poszerzyć Twoje horyzonty.

Nie musisz się ze mną zgadzać, nie oczekuję poddańczego przytakiwania. Chodzi tu przede wszystkim o to, że nie zmieni się punktu widzenia bez zmiany kierunku patrzenia.